Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zgadzam sięArtykuły

Wynajem czy kupno mieszkania? Co bardziej się opłaca?

Kiedy warto zdecydować się na wynajem mieszkania?

 

Wynajmowanie mieszkanie ma wiele zalet. Przede wszystkim daje dużą swobodę w wyborze miejsca do życia. Przez kilka miesięcy możemy mieszkać w Świebodzinie, żeby chwilę później przeprowadzić się do Zielonej Góry. Przecież nic nas nie trzyma! To zdecydowanie dobra opcja dla osób mobilnych i niezdecydowanych. Takie rozwiązanie ułatwia również życie podróżnikom - mogą wyjechać w podróż życia bez obaw, że czeka ich spłata raty za mieszkanie, w którym nie przebywają. Nie zastanawiają się też, kto zajmie się ich mieszkaniem podczas nieobecności.
 
Dodatkową zaletą najmu jest brak zobowiązań w postaci kredytu. Nie trzeba dysponować dużą sumą pieniędzy i zadłużać się na wiele lat. Oprócz tego w przypadku najmu to właściciel ponosi koszty utrzymania i konserwacji. Decydując się na wynajem mieszkania, nie musimy przejmować się remontem czy zakupem mebli. Wynajmowanie mieszkania jest również znacznie lepszym rozwiązaniem, jeżeli przeprowadzamy się do nowego miasta. Osiadając w większych miastach jak np. Zielona Góra, trzeba liczyć się z tym, że na samym początku miasto może wydawać się całkowicie obce. Dlatego właśnie lepiej jest wynająć mieszkanie, aby w przyszłości, gdy już poznamy wszystkie dzielnice i osiedla, mieć możliwość przeprowadzenia się w rejon, który będzie nam bardziej odpowiadał. 
 
Wynajem mieszkania to także idealne rozwiązanie dla studentów, singli lub par, czyli osób, którym zależy na niskich kosztach utrzymania. Młodym osobom, które studiują i jednocześnie pracują dorywczo zależy na lokum, które spełni ich potrzeby, ale będzie przede wszystkim w atrakcyjnej cenie. Niekiedy, czasami trudno znaleźć samemu atrakcyjne oferty, dlatego zaleca się skorzystanie z usług specjalistów, którzy pomogą wynająć lokum, którego opłaty nie przytłoczą. 
 
Zastanawiając się nad wynajmem lub kupnem mieszkania należy przede wszystkim przeanalizować własne potrzeby. To właśnie plany długoterminowe przekładające się na przyszłość powinny być głównym czynnikiem, który pomoże podjąć właściwą decyzję. Jeśli decydujesz się na wynajem w Świebodzinie koniecznie sprawdź naszą ofertę. Pomożemy Ci znaleźć mieszkanie w Świebodzinie w dogodnej lokalizacji i atrakcyjnej cenie. Zapewniamy również pomoc z zakresu prawa nieruchomości - współpracujemy z adwokatami i notariuszami, którzy w razie jakichkolwiek problemów z wynajmem, kupnem lub sprzedażą mieszkania w Świebodzinie oferują fachowe doradztwo. 
  

Dla kogo kupno własnego mieszkania?

Często można spotkać się z poglądem, że zakup mieszkania jest bardziej opłacalny, pomimo wysokiej bariery wejścia. Zwolennicy kupna własnej nieruchomości podkreślają, że raz kupione mieszkanie pozostaje składnikiem majątku. Mało kto może sobie pozwolić na taki zakup od ręki, dlatego kupno mieszkania należy postrzegać jako inwestycję długoterminową. Wiąże się zwykle z podjęciem kredytu hipotecznego, który ciąży na kredytobiorcy przez lata. Jednak warto pamiętać, że po 30 latach spłacania kredytu, mieszkanie zostaje w całości nasze i możemy zrobić z nim co tylko chcemy. Wśród dostępnych możliwości mamy między innymi spieniężenie majątku, wynajem lub pozostawienie spadku. W przypadku własnego mieszkania, zyskujemy też dużą swobodę. W dowolnym momencie możemy wykonać remont i zmieniać aranżację w zależności od preferencji.

 
Zakup własnej nieruchomości to dobre rozwiązanie dla osób, które mają stałą pracę i są przede wszystkim pewne miejsca, w którym chcą mieszkać. Po sfinalizowaniu transakcji kupna mieszkania nie ma możliwości nagłej zmiany lokalizacji czy znalezienia większego lokum. Należy mieć na uwadze, że sprzedaż nieruchomości to proces kosztowny i niezwykle czasochłonny, dlatego warto skorzystać z naszej oferty. Jesteśmy wykwalifikowanymi specjalistami i znamy rynek od wielu lat, dlatego też możesz być pewny, że podejdziemy do Twojego zlecenia wyjątkowo. Zawsze staramy się negocjować jak najbardziej atrakcyjną cenę dla naszych Klientów, jednocześnie zapewniając konkurencyjne ceny za nasze pośrednictwo. 
 
Jeśli interesuje Cię kupno własnego mieszkania zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem. Ubieganie się o kredyt to proces czasochłonny, dlatego chętnie pomożemy Ci przejść przez wszystkie te etapy. Oferujemy pomoc w kwestii wybrania najbardziej korzystnej oferty na rynku, a także pomożemy Ci przygotować wszelkie potrzebne dokumenty wymagane do wzięcia kredytu w Świebodzinie. Jesteśmy profesjonalistami, a więc oferujemy wsparcie przez cały proces zaciągania kredytu w Świebodzinie - od samego początku aż do podpisania umowy. Korzystając z naszych usług możesz być pewien, że przeprowadzimy Cię przez wszystkie formalności sprawnie, komfortowo i z wyjaśnieniem każdej Twojej wątpliwości. 
 

Podsumowanie

Decyzja o wynajmie lub zakupie mieszkania musi być dostosowana do Twojej obecnej sytuacji finansowej i życiowej. Jeśli zależy Ci na stabilizacji i stać Cię na spłacanie kredytu, a także masz pewność, że nie będziesz się przeprowadzał, jak najbardziej możesz zdecydować się na zakup własnej nieruchomości. Dzięki temu będziesz inwestować w budowanie własnego majątku i w pełni staniesz się właścicielem.  Interesuje Cię kupno mieszkań w Świebodzinie? A może już masz własne mieszkanie, ale myślisz o przeprowadzce? Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty kupna mieszkań i sprzedaży nieruchomości w Świebodzinie.

 
W sytuacji, kiedy nie masz pewności co do wymarzonej lokalizacji, a w Twoim życiu dużo się zmienia, lepiej wybrać mieszkanie na wynajem. Zyskasz w ten sposób niezależność i brak ograniczeń związanych z mobilnością. Nasza firma oferuje mieszkania na wynajem w Świebodzinie, dlatego koniecznie sprawdź naszą stronę i znajdź coś dla siebie. 
 
Decydują się na skorzystanie z usług ADDED VALUE możesz być pewien, że pomożemy Ci wybrać najbardziej dogodne mieszkanie. Skrócimy do minimum wszelkie formalności, uporządkujemy potrzebną dokumentację, abyś nie musiał martwić się nadmierną biurokracją. Wyróżnia nas pasja i zaangażowanie, ponieważ naszą pracę traktujemy jak misję - główny cel to zadowolenie i komfort Klientów, dlatego możesz być pewny wysokiej jakości usług.