Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zgadzam sięArtykuły

Sprzedaż nieruchomości

Podstawowe przygotowanie do sprzedaży 

Rozmyślając o sprzedaży własnej nieruchomości na początku trzeba zadać sobie pytanie, dlaczego chcemy się na to zdecydować. Bardzo popularnym czynnikiem skłaniającym do sprzedaży domu czy mieszkania jest chęć przeprowadzenia się do innego miasta. Bywa tak, że mieszkając od urodzenia w Świebodzinie z upływem kolejnych lat mamy potrzebę zmiany. Chcemy poznać nie tylko nowe miasto, ale też nowych ludzi. Często też to czynniki rodzinne są głównym motywatorem do zmienienia lokum. Przy powiększającej się rodzinie należy pomyśleć o większej nieruchomości, która nie tylko zapewni dodatkową przestrzeń, ale również może znajdować się w bardziej przyjaznej okolicy - np. niedaleko żłobka, placu zabaw, parku miejskiego. Nie zawsze jednak zmiana nieruchomości motywowana jest chęcią posiadania większej przestrzeni - gdy jesteśmy coraz starsi,  a nasze dzieci opuszczają rodzinne gniazdo warto zdecydować się na mniejszy metraż. Mniejsza nieruchomość będzie wiązać się nie tylko z mniejszymi kosztami utrzymania, ale również z wygodą i komfortem. 

Kolejne istotne pytanie wiąże się z kupującym, a dokładniej ze sposobem zapłaty za nieruchomość. Nabywca może zapłacić ze środków własnych lub kredytować zakup, jednak należy pamiętać, że forma płatności bardzo wpływa na czas sprzedaży. Ostatnim aspektem jest zwolnienie nieruchomości. Kupujący często chce wprowadzić się zaraz po zakupie, więc ważne jest, aby określić czas przekazania nieruchomości. Następnym etapem jest zapoznanie się z dokumentacją. Przed sprzedażą musimy mieć pewność, że możemy do niej przystąpić. Ponadto powinniśmy poznać kwestię podatkową, aby nie ponieść dodatkowych kosztów.

Ostatnim, ale nie mniej ważnym krokiem jest analiza rynku i oszacowanie ceny. Powinniśmy dobrze poznać konkurencyjne oferty. Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na te, podobne do naszych pod względem metrażu, liczby pokoi czy wyposażenia. W kwestii ceny możemy zwrócić się o pomoc do osoby zajmującej się wyceną nieruchomości w Świebodzinie lub innym mieście - ważne jest żeby znaleźć osobę znającą się na swojej pracy. W ADDED VALUE zapewniamy profesjonalną obsługę i pomoc najlepiej doświadczonych specjalistów. Bazujemy na wielu latach pracy, które pozwoliły nam poznać rynek od podszewki - znamy standardowe procesy w branży nieruchomości, dlatego z wielkim zaangażowaniem pomożemy Ci sprzedać nieruchomość z największą możliwą korzyścią.

Jak przygotować nieruchomość do sprzedaży? 

Wiele osób przed sprzedażą decyduje się na remont. Ma to zarówno swoje wady, jak i zalety. Remont może być gruntowny, przeprowadzony od podstaw albo opierać się jedynie na powierzchownej odnowie i nowym umeblowaniu. W zależności od skali remontu, prace a tym samym sama sprzedaż mogą wydłużyć się w czasie nawet o kilka miesięcy, dlatego decyzję o ewentualnej odnowie nieruchomości warto podjąć jak najszybciej.

Korzyściami płynącymi z remontu jest na pewno to, że znacznie poszerzymy grono naszych potencjalnych kupców. Dla większości ważne jest, aby mieszkanie było nowoczesne i dobrze urządzone. Dzięki remontowaniu mieszkanie osiągnie także zdecydowanie większą wartość na rynku.

Remont możemy wykonać samodzielnie lub skorzystać z usługi firmy remontowej przeprowadzającej remonty w Świebodzinie czy innym mieście. Druga opcja przyniesie na pewno dodatkowe koszty, ale będziemy mieć pewność, że praca została wykonana szybciej i dokładniej przez doświadczonych specjalistów, co wpłynie pozytywnie na czas sprzedaży. Po zakończonym remoncie należy dokładnie sfotografować każde pomieszczenie, ogród oraz widok zewnętrzny. Dobre jakościowo zdjęcia są bardzo ważne, ponieważ przyciągną pierwszych zainteresowanych kupców.

Zależy Ci na szybkiej i sprawnej sprzedaży? Martwisz się ilością formalności przez które musisz przejść? Zapraszamy do kontaktu - pomożemy przejść przez cały etap sprzedaży nieruchomości oferując wsparcie specjalistów z wielu branż. Gwarantujemy bezpieczną sprzedaż oraz reprezentowanie Cię na spotkaniach  z potencjalnymi kupcami. Wyróżniamy się na tle konkurencji ze względu na bogate doświadczenie w zarządzaniu pracami remontowo-budowlanymi. Oferujemy swoje fachowe doradztwo poparte wieloma zrealizowanymi projektami, a także profesjonalne wykonanie zleceń przez firmy, z którymi współpracujemy już lata.

Podsumowując

Decydując się na sprzedaż nieruchomości warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy znając dokładnie rynek zaoferują Ci sprawne i rzetelne doradztwo. Takimi specjalistami jest zespół ADDED VALUE - dzięki współpracy z szeregiem profesjonalistów zapewniamy odpowiednią pomoc zarówno podczas remontu w Świebodzinie, jak i wyceny nieruchomości w Świebodzinie, a ponadto zajmiemy się także potrzebną dokumentacją. Dzięki współpracy z nami nie będziesz musiał martwić się formalnościami - poprowadzimy Cię przez cały etap sprzedaży sprawnie, szybko i bezpiecznie.

Wyróżnia nas pasja i zaangażowanie, ponieważ najbardziej zależy nam na satysfakcji i zadowoleniu Klientów - do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie po dokładnym poznaniu Twoich wymagań i potrzeb.