Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zgadzam sięArtykuły

Wynajem krótko i długoterminowy

Noclegi tymczasowe 

Takie rozwiązanie jest bardzo atrakcyjnie nie tylko dla osób podróżujących w dwójkę, ale również dla większych grup. Nieważne czy szukasz kawalerki w Świebodzinie, czy też większego mieszkania w wojewódzkim mieście - stale postępujący rozwój najmu krótkoterminowego przyczynia się do tego, że z dnia na dzień pojawia się coraz to więcej ofert. 

Jeśli zdecydujesz się na podróż z większą grupą przyjaciół warto zdecydować się na wynajem całego mieszkania. Wobec tego nie tylko będzie mieć większy komfort noclegu, ale również cena może być zdecydowanie bardziej atrakcyjna niż dla mniejszej liczby osób.  Jak natomiast wygląda najem krótkoterminowy z perspektywy osoby wynajmującej? Przede wszystkim forma ta jest dla właściciela nieruchomości bardzo angażująca, jednak zdecydowanie może przynieść wiele korzyści. Właściciel jest zobowiązany do utrzymywania danej nieruchomości na odpowiednim poziomie: dbać o umeblowanie oraz wyposażenie (ręczniki, naczynia, czajnik, odkurzacz oraz suszarka) i na bieżąco doglądać stanu nieruchomości. Przede wszystkim ważna jest również lokalizacja. Nocleg tymczasowy wybierają osoby chcące spędzić w danym miejscu tylko kilka dni, dlatego idealnie jeśli wynajmowana nieruchomość znajduje się niedaleko centrum. Dzięki temu zainteresowani nie będą musieli tracić wakacyjnego czasu na dojazdy do centrum, gdzie zazwyczaj znajduje się najwięcej atrakcji danego miasta. Chcąc sprawić, że nieruchomość będzie na siebie zarabiać, konieczne będzie także jej ciągłe reklamowanie.

W wyniku ostatnich zmian w przepisach regulujących najem krótkoterminowy, korzystniejszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na najem długoterminowy. Nowe regulacje dotyczą przede wszystkim wcześniejszego uzyskiwania zezwoleń na wynajem krótkoterminowy, w celu zminimalizowaniu problemu niedoroboru nieruchomości na wynajem długoterminowy. Oznacza to więc, że nie wszyscy właściciele dostaną pozwolenie na zarabianie poprzez tego rodzaju najem. Zmianie uległy również opodatkowania lokali pod wynajem krótkoterminowy. Obecnie od nieruchomości wynajmowanej turystom konieczne jest płacenie podatku zgodnie ze stawkami podatkowymi nałożonymi na nieruchomości związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Oznacza to, że właściciele mieszkań muszą liczyć się z większymi kosztami.

 

Jeśli dotychczas wynajmowałeś nieruchomość krótkoterminowo, warto zmienić strategię i rozpocząć wynajem długoterminowy. Dzięki temu rozwiązaniu ominie Cię większy podatek, a także zdobędziesz stały i co najważniejsze, regularny dochód.  Jeżeli więc jesteś właścicielem domu o dużym metrażu może to być dla Ciebie dodatkowa forma dochodu - należy jedynie zadbać o odpowiednie wyposażenie i dobrą reklamę. Nasze biuro oferuje pomoc związaną z najmem długoterminowym na rynku lokalnym - pokoi i kawalerek w Świebodzienie. Taki rodzaj najmu poleca się przede wszystkim ze względu na stały i regularny dochód. Dzięki długofalowej współpracy pomiędzy właścicielem a najemcą może wytworzyć się więź, która zapewni dodatkowy, oprócz umowy formalnej, komfort i bezpieczeństwo obu stronom. Zachęcamy do kontaktu w celu uzyskania informacji oraz pomocy dotyczącej wynajmu długoterminowego.

Kwatery pracownicze

Najem długoterminowy stojący w opozycji do opcji krótkoterminowej jawi się jako nieco bezpieczniejsza i stabilniejsza forma zarządzania nieruchomością. W tej formie najmu umowa zawierana jest na okres minimum roku z jednym najemcą. Jej zapis zawiera dane zarówno właściciela, jak i osoby najmującej, okres trwania umowy, wysokość czynszu, koszt opłat eksploatacyjnych, termin płatności, zasady rozliczenia kaucji, informację o okresie wypowiedzenia. Najem długoterminowy jest bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem dla właściciela nieruchomości. Podpisanie umowy na dłuższy okres jest gwarantem stałego zysku, a  długofalowa współpraca z jednym najemcą daje właścicielowi poczucie bezpieczeństwa. Nie bez znaczenia jest również fakt, że lokal przewidziany do najmu długoterminowego nie musi znajdować się w atrakcyjnej lokalizacji, gdyż popyt na tą formę najmu jest olbrzymi. Najem długoterminowy jest bardzo korzystnym rozwiązaniem dla właściciela nieruchomości, jak i dla potencjalnego najemcy. Cechuje go przede wszystkim stabilność i pewność regularnego zysku.
 

Przykładem najmu długoterminowego mogą być kwatery pracownicze. Jest to rozwiązanie idealne dla pracowników firm działających na terenie całego kraju, w których praca wymaga wielu dni poza stałym miejscem zamieszkania, a codzienny dojazd do miejsca pracy jest nieopłacalny, zarówno pod względem kosztów, jak i aspektów logistycznych. Kwatery pracownicze są dobrym rozwiązaniem nie tylko w dużych miastach. Bardzo często bywa tak, że idealnie sprawdzą się w małych miejscowościach, na obrzeżach miasta, a czasem nawet w okolicy, w której na pierwszy rzut oka mogą wydać się całkiem niepotrzebne. Wszystko bowiem zależy od innych czynników, takich jak inwestycje w okolicy i potencjalne miejsca pracy, a także od infrastruktury drogowej. Niekiedy może być tak, że kwatery w Świebodzienie, na obrzeżach tego niewielkiego miasta będą spełniać swoją rolę lepiej niż takie lokale w centrum wojewódzkiego miasta.  Jeżeli poszukujesz kwatery pracowniczej w Świebodzinie dla siebie lub swoich pracowników, nasze biuro chętnie pomoże znaleźć odpowiednie lokum. Gwarantujemy profesjonalną obsługę i szybkość w realizacji.

Podsumowując

Znalezienie odpowiedniego noclegu tymczasowego, a także długoterminowego, jak np. kwatery pracownicze, wymaga zaangażowania i znajomości rynku nieruchomości. Ważne jest, aby trafić na ofertę spełniającą nie tylko wymagane standardy, ale również będącą atrakcyjną cenową. Jeśli nie czujesz się zbyt pewnie w poszukiwaniu nieruchomości, zachęcamy do skorzystania z usług ADDED VALUE. Nasza firma pomoże Ci znaleźć odpowiednią kawalerkę lub kwaterę w Świebodzinie, dostosowaną do Twoich potrzeb i wymagań.  Zapewniamy, że jesteśmy profesjonalistami, a swoją pracę wykonujemy z pasją i zaangażowaniem, dzięki czemu znajdziemy idealne lokum spełniającą wszystkie Twoje wymogi. Polecamy się również dla właścicieli, którzy chcą wynająć swoje mieszkania i pokoje.


Oferujemy profesjonalną pomoc w zarządzaniu najmem długoterminowym. Jeśli zależy Ci na sprawnym znalezieniu odpowiedniego najemcy, przy jednoczesnym zadbaniu o wszelkie aspekty bezpieczeństwa oraz zysku, serdecznie zachęcamy do współpracy. W jasny i przejrzysty sposób przeprowadzimy Cię przez cały etap formalności, usprawniając i skracając do minimum czas trwania całego procesu. Zapraszamy do kontaktu również agencje pracy - jeśli poszukujesz miejsca noclegowego dla większej grupy pracowników, również oferujemy swoją pomoc. Terminowość i odpowiednie relacje z Klientami to coś, co wyróżnia nas na rynku. 

Współpracując z nami nie trzeba martwić się biurokracją, ponieważ wszystkie sprawy formalne załatwimy za Ciebie!